Naše Hrošice

Hrošica Katka

Mgr. Katarína Vyšňovská

Ahojte, volám sa Katka a som jedna zo zakladateliek detského centra. Už ako malá som chcela byť učiteľka. Veď to poznáte, posadíte si bábiky a plyšákov okolo seba a každému naservírujete mini tanierik a mini šáločku. Samozrejme nejaký ten macko nechcel papať, tak si vypočul typický „učiteľský“ výchovný monológ. A v škôlke to pre mňa neskončilo, v škole som „vychovávala“ učiteľov, v puberte rodičov. =D

Potom som nastúpila na strednú pedagogickú školu, po maturite na VŠ so zameraním na predškolskú pedagogiku. V jasličkách som začínala robiť už počas vysokej školy. Postupom rokov som nabrala skúsenosti a okrem práce s detičkami som sa starala o celý chod súkromného detského centra.

Dnes mám svoje jasličky a každý deň sa teším na dni plné smiechu a pohody, na rozkladanie mini šáločiek bábikám, ale aj na utieranie slzičiek a fúkanie modriniek. Pracovať s deťmi je pre mňa to najkrajšie povolanie, pretože nik vás nevie úprimnejšie objať, rozosmiať, potešiť ako čistá detská dušička. A ja tie objatia proste milujem.

E-mail: k.vysnovska@gmail.com

Hrošica Ivka

Mgr. Ivana Hradňanská

Ahojte, volám sa Iva, ale pre všetky „moje“ detičky som vždy bola Ivi. Som jednou zo zakladateliek detského centra, i keď som si to nepredstavovala ani v tých najodvážnejších snoch. Keď som bola malá, chcela som byť všetkým možným. Avšak po zistení, že byť princeznou nie je naozajstná kariéra, som sa rozhodla pre pedagogiku. Po základnej škole som zakotvila na gymnáziu, kde sa mi natoľko zapáčilo, že som sa rozhodla ísť študovať históriu a filozofiu na UKF do Nitry s cieľom vrátiť sa naň ako pani učiteľka.

Život to však zariadil inak. Rodina sa nám začala rozrastať, pribúdali malí členovia a ja som zistila, že ma to k nim tiahne viac ako k pubertiakom. Po absolvovaní praxe som nastúpila do detského centra, kde som manažovala celý jeho chod a nabrala skúsenosti, ktoré ma uistili v tom, že som sa rozhodla dobre. Deti sú totižto tie najúprimnejšie stvorenia a pokiaľ ste k nim láskaví, budete ich princeznou/princom vždy.

E-mail: iva.hradnanska@gmail.com

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close